26
03
2015
17: 30: 59
GÖSTERGE NET AKTİF DEĞER
255,5435 TL % 0,72
A.B.D. KISA VADELİ
HAZİNE BONOSU ENDEKSİ
2,5917 TL % 0,72

DOLAR Borsa Yatırım Fonu ve Avantajları

Dolar Borsa Yatırım fonu

A.B.D Hazine Bonosu Dolar B Tipi Borsa Yatırım Fonu ile ABD Dolar’ı menkul kıymete dönüştü ve Türkiye’de ilk defa bir para piyasası aracı, sermaye piyasası aracı haline geldi.


DOLAR Borsa Yatırım Fonu;
USD/TL kurunun performansını birebir yansıtır.
Çok daha hızlı işlem yapma imkanı sağlar; BİST’te işlem görmesi nedeniyle, DOLAR Borsa Yatırım Fonu’na yatırım yapan hisse senedi yatırımcıları, hisse senetlerini sattıkları anda, paralarının hesaplarına geçmesini 2 gün beklemeden, DOLAR Borsa Yatırım Fonu alabilirler ya da DOLAR Borsa Yatırım Fonu’nu sattıkları anda hisse senedi alabilirler.


Para piyasası aracı olan ABD Doları’na yatırım yapamayan yatırım fonları* ve emeklilik yatırım fonları, bir sermaye piyasası aracı olan DOLAR’a portföylerinde yer verebilirler. Böylece ABD Doları’nın performansını portföylerine yansıtabilirler.
ABD Doları’nın düşük fiyat aralıkları ile alım satımını sağlar.
ABD Kısa Vadeli Hazine Bonosu Endeksini takip eder.


Kolayca Alıp Satma
DOLAR Borsa Yatırım Fonu’nu, hisse senedi gibi İstanbul Menkul Kıymetler Borsası seans saatleri süresince kolayca alıp satabilirsiniz. Yetkili tüm aracı kurumlardan ve aracı kurum acentesi olan tüm banka şubelerinden ve internet bankacılığı üzerinden bile…

DOLAR Borsa Yatırım Fonu alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

DOLAR Borsa Yatırım Fonu'nu alabilmeniz için bir yatırım hesabınızın olması gerekir.
Aracı kurum acentesi olan tüm bankalarda ya da yetkili aracı kurumlarda açılmış bir yatırım hesabınız varsa BİST seans saatleri içerisinde dilediğiniz zaman DOLAR Yatırım Fonu’nu alabilirsiniz.


İşlem Kolaylığı
Hisse senedi satışı yaptığınızda paranızın hesabınıza geçmesini beklemeden, satış yaptığınız andaki USD/TL kurundan hisse senedi alır gibi DOLAR alabilirsiniz. DOLAR yatırımınızda, hisse senedi satışından paranızın hesabınıza geçmesini beklerken kayıp yaşamazsınız.


Düşük Alım-Satım Fiyat Aralığı
DOLAR Borsa Yatırım Fonu alım ve satım kuru arasındaki fiyat aralığı düşüktür. DOLAR Borsa Yatırım Fonu alıp satarken yüksek fiyat farkları (spread) ödemez, yatırımınızın kazancını artırırsınız.


Düşük Yönetim Ücreti
Bir borsa yatırım fonu olduğu için yönetim ücreti diğer yatırım fonlarına göre daha düşüktür.
DOLAR’ın yönetim ücreti  yıllık %0,37’dir.


Sürekli İzleyebilme İmkanı
DOLAR Borsa Yatırım Fonu'nun fiyatını hisse senetleri gibi her an izleyebilirsiniz.
İster internetten, ister televizyondan ya da DOLAR Borsa Yatırım Fonu web sitesinden doların hareketlerini ve yatırımınızın getirisini sürekli izlemeniz mümkün. Bu sayede DOLAR Borsa Yatırım Fonu'nuzu istediğiniz anda alabilir, istediğiniz anda satabilirsiniz. Rahatlıkla yatırımınızın kontrolünü elinizde tutabilirsiniz.


Yatırım Fonları ve Emeklilik Yatırım Fonları
Para piyasası aracı olan ABD Doları’na yatırım yapamayan yatırım fonları* ve emeklilik yatırım fonları, bir sermaye piyasası aracı olan DOLAR’a portföylerinde yer verebilirler. Böylece ABD Doları’nın performansını portföylerine yansıtabilirler.

*Uluslararası fonlar hariç